Kiralık Sunucu Mantığı Nedir?

Bu yazı içinde sizlere kiralık server mantığı ila ilgili ayrıntılı bir şekilde bilgi vermeye çalışacağım.

 

Öncelikle en kuvvetli barındırma servisi olarak bilinirler. Kiralık sunucuseçip seçmeyeceğiniz, sitenizin ne tür bir internet sitesi olacağı, içerisine ne kadar büyüklükte data yükleyeceğiniz ve sizin deneyiminiz ila ilgilidir. Eğer eskiden server üstünde çalışmalar yapmadıysanız kiralık server kiralamanız pek makul olmaz.

 

  • Bu sunucuların çoğunlukla tercih edilme sebebi, server üstünde bütün denetimi elde tutma talebi ve daha çok performans elde edilebilmesidir.
  • Ayrıca dilediğiniz yazılımı yükleyebilme ve başka sunuculardan özgür olma dahi en mühim özellikler arasındadır.

 

Hangi Siteler İçin Uygundur?

Sizlere Önerip bahsettiğimiz Dedicated Sunucu yüksek trafik talebi olan, kullanıcı izinlerinin yüksek olan uygulama yahut yazılımları kurması gereken, verilerin güvenliğinin üst düzeyde lüzumlu olduğu projelerde bu sunucuları kullanmalıdır.

  • Paylaşımlı hostinglerde başka internet sitelerine gelen saldırılar, yüksek trafikler sizin sitenizi etkilediğinden ötürü sorunlar çıkabilmektedir.

 

Bu tür barındırma servisleri türlü sınıflara ayrılmaktadır. Bunlara sanallaştırılmış sunucular, hosting servisi yönünden yayılan sunucular misal verilebilir.